Toskánsko

Provincie Florencie

Chianti

Provincii dominuje renesanční Florencie, ale i její zázemí má určitě co nabídnout. Velkou část provincie Florencie zaujímá údolí řeky Arno. Severovýchodní území je však hornatější a také méně obydlené a urbanizované.

Provincie zasazená v srdci střední Itálie uprostřed malebné pahorkatiny Chianti je také domovem nejkvalitnějších italských výrobků. Například oblast Empoli (Empoli, Cerreto Guidi, Capraia, Limite, Montelupo Fiorentino, Montespertoli a Vinci) se soustředí na oděvní průmysl, oblast Valdesano (oblast na západ od Florencie) se specializuje zase na výrobu nábytku. Celý region je také ukázkou typických místních výrobků z dílen obratných umělců (pískovec, nože, keramika, sklo a křišťál).

Oblast Chianti

Chianti

Oblast Chianti se táhne od Florencie k Sieně a je rozdělena na Chianti Fiorentino a Chianti Senese. Region se proslavil nádhernou krajinou a pěstováním vinné révy, které se zde velmi daří. Zdejší vinice jsou rozděleny do šesti oblastí a produkují kvalitní vína, z nichž nejznámější je Chianti Classico.

Města: Empoli - Fiesole - Florencie - Vinci

© 2007 Tripidipi.cz - Péťák (Email na Péťáka)
Zajímavý tip:

Nejkrásnější cestou do Sieny je SS222 Chiantigiana. Vede přes Imprunetu, středisko výroby terakoty, až do vinařské oblasti Chianti. Tamní kopce pokrývají vinice, zámky, trhová městečka a kláštery.