Toskánsko

Provincie Pisa

Provincie Pisa

Území provincie Pisy se rozkládá od nížiny řeky Arno až po pobřeží Tyrhénského moře. Na severu prochází územím provincie pohoří Monti Pisani s nejvyšší horou Monte Serra (971 m). Jižní část provincie je převážně typickou toskánskou krajinou s mírně zvlněnými kopci a středověkými vesničkami.

Valdera

Údolí řeky Era je ještě dnes jedním z méně známých a méně navštěvovaných míst v Toskánsku. Jeho krajina ale nabízí mnoho zajímavých výletů. Údolí se rozkládá od Volterry k městečku Pontedera. Vrcholy kopců zdobí městečka jako je Peccioli a Palaia, které v minulosti sloužily jako pevnosti. Peccioli také patří do přírodní chráněné oblasti horního údolí Era.

Val di Cecina

Údolí Val di Cecina leží na jihu provincie a kraluje mu na historii bohaté město Volterra. Strategicky ležící středověké vesničky Micciano, Libbiano, Montegemoli, Serrazzano, Lustignano nebo San Dalmazio dotvářejí typickou toskánskou krajinu.

Města: Pisa - Volterra

© 2007 Tripidipi.cz - Péťák (Email na Péťáka)
Zajímavý tip:

Asi 12 kilometrů východně od Pisy můžete navštívit kartuziánský klášter Certosa di Calci ze 14. století s barokními kaplemi a křížovou chodbou.