Toskánsko

Montalcino

Montalcino

Kolébka nejmohutnějšího toskánského vína Brunello je malým, ale hrdým starobylým městečkem. Na konci 12. století bylo město uznáno samosprávným, ale ve 13. století obsadila město Siena. Po obklíčení Sieny Cosinem I. z rodu Medici v roce 1555 se místní hrad stal centrem odporu proti císařským a medicejským armádám.

Náměstí Piazza del Popolo se středověkými budovami je centrem města. K středověkým stavbám patří i Palazzo dei Priori s věží z kamene a cihel.

Zdejší pevnost ze 14. století je typickou ukázkou toskánských pevností. Byla vybudována z části z bývalých zdí, které byly rozebrány. V létě se zde konají různá představení a kulturní události.

Montalcino

Katedrála byla postavena na místě bývalého kostela Chiesa di San Salvatore. V 19. století byla přestavěna v neoklasickém stylu.

V širokém olivovém porostu (asi 10 km na jih od města) se nachází klášter Sant’Antimo, který byl založen benediktýnskými mnichy za vlády Karla Velikého. Zdejší klášterní kostel pochází z 12. století. K ozdobným prvkům této stavby patří zvonice a apsidová okna. V interiéru sakristie jsou fresky z 15. století zachycující život Sv. Benedikta.

© 2007 Tripidipi.cz - Péťák (Email na Péťáka)
Zajímavý tip:

V konventu San Agostino naleznete kombinaci tří muzeí Museo Civico e Diocesano d’Arte Sacra, ve kterém jsou sbírky maleb na dřevě a dřevěných soch ze sienské školy